PostHeaderIcon EXKURZE DO MĚSTSKÉ KNIHOVNY

První den školy nám paní učitelka sdělila, že se naše škola zapojila do akce vyhlášené brněnskou Mahenovou knihovnou, Záložka do knihy spojuje školy: Pohádky, bajky, pověsti a příběhy neznají hranice...

Proto jsme se hned 4. září 2018 my, žáci a žákyně VII. A, vydali na exkurzi do Znojemské knihovny, kde pro nás byl přichystaný velmi zajímavý program. Paní knihovnice Drahomíra Stehlíková nám poutavě vyprávěla pověsti o našem městě Znojmě. Všechny pověsti nás velice zaujaly a některé dokonce i pobavily. Pohodlně jsme se usadili na polštářky na zemi a se zájmem poslouchali barvité vyprávění několika pověstí. Nejvíce nás upoutala ta, v níž bylo zapleteno i založení našeho krásného města. Tato pověst se nazývá ,,POVĚST O LOUPEŽNICKÉ VĚŽI", vypráví o tom, jak lidé přišli na název Znojmo. Již zmiňovaná Loupežnická věž, se tyčila do výšky 40 m a její stěny byly velmi široké, přibližně 2,5 m. Všichni, kteří chtěli do této věže vstoupit, museli znát heslo, které znělo pokaždé jinak, volali tedy často: ,,Je nám známo, známo!" A jelikož někteří lidé neuměli artikulovat, vzniklo z toho slovo ZNOJMO, tedy název pro naše město.

Už teď se těšíme na další návštěvu knihovny.

7A navsteva knihovny_12

Napsali : Alena Kusáková a Bruno Vlaha ze VII. A