PostHeaderIcon Vánoční listování čtenářského klubu knihou Ježíšek vypráví o vánočních tradicích

V čase adventu se snažíme našim nejmenším dětem přiblížit symboly Vánoc, aby tyto obyčeje do budoucna samy udržovaly. Vánoční  listování čtenářského klubu knihou Ježíšek vypráví o vánočních tradicích se o to pokusilo. Zahráli žáčkům z prvních a druhých tříd dva příběhy z této kouzelné knihy. Nejprve zdramatizovali  Květinu z hvězd a poté Úkoly kouzelného věnce. Společně s dětmi jsme si připomněli zvyky, které se v období Vánoc zachovávají. Například zdobení stromečku, stavění betlému,  rozkrojení  jablíčka po štědrovečerní večeři, ukrytí šupiny, házení  pantoflem. Na závěr představení si všechny děti za klavírního doprovodu paní učitelky Evy Nachtneblové společně zazpívaly vánoční koledy. Děkujeme všem, kteří se o tento kulturní zážitek postarali.

vanocni listovani_5

Ve Vánočním listování účinkovali tito žáci: Klára Kučerová, Sára Vyskotová, Aneta Řezaninová (7.C), Matěj Hlávka, Karolína Doubková (7.B),  Míša Málková (7.A), Tadeáš Alexa, Leoš Novák, Jiří Binder a Václav Kotlar (6.B)