MŠMT vyhlásilo pro školní rok 2015/2016 pokusné ověřování organizace přijímacího řízení do oborů vzdělání s maturitní zkouškou s využitím povinné přijímací zkoušky (dále pokusné ověřování).
Bližší informace a podrobnosti k organizaci pokusného ověřování vydané Centrem pro zjišťování výsledků ve vzdělávání jsou zveřejněny na http://www.cermat.cz/prijimaci-rizeni-sl-2016-1404035005.html.
Včetně formuláře přihlášky ke studiu.
Pokusné ověřování se, stejně jako loni, týká uchazečů, kteří si podávají přihlášku ke vzdělávání do denní formy vzdělávání ve skupinách oborů K, M a L/0 s výjimkou oborů skupiny 82 Umění a užité umění a kmenového oboru Gymnázium se sportovní přípravou.
Pokusné ověřování je pro střední školy dobrovolné, mohou se ho účastnit střední školy všech zřizovatelů. V průběhu měsíce října bude zveřejněn seznam škol a oborů, které se budou pokusného ověřování účastnit na stránkách www.jmskoly.cz.

Bližší informace budou žákům devátých tříd předány na rodičovském sdružení dne
23. září 2015 ve třídě 9.A v 18 hod.