Úvod Dokumenty Řády školy

PostHeaderIcon Řád učebny fyziky a chemie

1. Na práci v učebně se vždy pečlivě připrav podle pokynů vyučujícího.

2. Do učebny vstupuj jen se souhlasem vyučujícího a v náležitém ochranném oděvu. Do přilehlého skladu chemikálií a do kabinetu fyziky a chemie je žákům bez doprovodu učitele vstup zakázán.

3. V učebně je zakázáno jíst a pít.

4. Před zahájením práce zkontroluj stav svého pracoviště a přidělených  pomůcek včetně ochranných pomůcek.

5. Chovej se ukázněně a pracuj soustředěně podle návodu, veď si o postupu a výsledcích své práce pečlivý záznam.

6. Se zařízením laboratoře zacházej šetrně, jsi odpovědný za případné škody, které způsobíš.

7. Pracuj kulturně, udržuj čistotu a pořádek na pracovišti, šetři vodou, plynem, elektřinou a chemikáliemi.

8. Zbytky odhazuj do určených nádob s nápisy: SKLO, PAPÍR, CHEMICKÝ ODPAD.

9. Dodržuj bezpečnostní a hygienické zásady o kterých jsi byl poučen a jakoukoli nehodu ihned hlas vyučujícímu. Se zařízením rozvodu vody, el.energie a plynu manipuluj pouze podle pokynů učitele. Elektrické přístroje pro rozvod 220 V zapojuje pouze vyučující, žáci s nimi nepřicházejí do styku.

10. Po skončení práce zkontroluj stav svého pracovního místa,užívaných pomůcek a chemikálií, zkontroluj uzavření vody, plynu, oken, vypnutí el. energie.

BEZPEČNOSTNÍ ZÁSADY

1. Pracuj soustředěně a opatrně, tak, abys neohrozil zdraví svoje ani svých spolužáků.

2. Udržuj čistotu pracoviště, pomůcek i rukou.

3. Se všemi chemikáliemi zacházej opatrně, zvláště s kapalnými žíravinami a hořlavinami, pracuj s nimi pouze tak, jak stanovil vyučující, dodržuj správnou techniku laboratorních operací.

4. Dodržuj předepsané návody, bezpečnostní opatření a používej určené ochranné pomůcky.

5. Před použitím chemikálií pozorně přečti nápis na štítku. Nepoužívej chemikálie z neoznačených láhví, chemikálie nikdy neochutnávej.

6. S hořlavinami nepracuj v blízkosti otevřeného ohně.

7. Zbytky látek ukládej do nádob k tomu určených.

8. Seznam se s pravidly první pomoci, umístěním a obsahem lékárničky, důležitými telefonními čísly, umístěním telefonu, umístěním a způsobem použití hasicích přístrojů.