515 211 010

515 211 013

Úvod 2019/2020 Akce a výsledky Výsledky akcí a soutěží

PostHeaderIcon Okresní kolo družstev Odznaku všestrannosti

Ve středu 10.dubna 2019 ZŠ Prokopa Diviše, Znojmo - Přímětice pořádala již poněkolikáté okresní  kolo Odznaku všestrannosti  Sazka olympijský víceboj 2019. Tento s původním názvem Odznak všestrannosti olympijských vítězů založili dva olympijští medailisté Robert Změlík a Roman Šebrle.  Cílem je všestranný  sportovní rozvoj žáků.  Soutěžilo se v pěti disciplínách: trojskok z místa, hod medicinbalem, běh na 1000m nebo dribling, po dobu dvou minut skok přes švihadlo a kliky. Okresního  kola se zúčastnilo téměř sto závodníků z pěti znojemských škol, kde se učitelé tělesné výchovy s žáky na tuto soutěž dlouhodobě připravují. Pravidelnou patronkou pro náš okres byla šarmantní sportovkyně, medailistka z OH, Šárka Kašpárková.

A jak to dopadlo? V soutěži družstev zvítězilo družstvo ze  Základní školy, Znojmo, náměstí Republiky, druhé místo vybojovali žáci a žákyně ze ZŠ Prokopa Diviše a MŠ, Znojmo – Přímětice. Třetí místo získala ZŠ a MŠ Šanov.  Na nepopulárním čtvrtém místě skončila ZŠ Znojmo, Mládeže. Páté místo obsadili nejmladší účastníci soutěže ze ZŠ a MŠ Dobšice.  První dva týmy a dva nejlepší jednotlivci v ročníku postupují do krajského kola, které se uskuteční koncem května v Brně. Všem, kteří se Odznaku všestrannosti zúčastnili, blahopřejeme k jejich výkonům a skvělé sportovní kondici. Děkujeme učitelům tělesné výchovy, že se svým svěřencům věnují nad rámec běžné výuky. Postupujícím přejeme hodně sportovního štěstí a sil do následných tréninků a finále.