PostHeaderIcon Smím do první třídy?

Co mě čeká v první třídě? Jaká bude paní učitelka? Umím namalovat obrázek? A budeme si v té škole ještě hrát? Takové a podobné otázky si určitě kladou nejenom děti, ale i rodiče zvažují, zda jejich ratolesti zvládnou úspěšně vstup do 1. třídy. S pomocí a užitečnou radou proto přišly paní učitelky z 1. stupně, které uspořádaly první ze tří plánovaných  setkání předškoláků s jejich rodiči u nás ve škole. Tzv. první vyučování bylo zaměřeno na čtenářskou gramotnost dětí. Byly tu k dispozici grafomotorické listy s různými úkoly, zaměřenými kromě jiného na dovednosti předcházející prvopočátečnímu čtení a psaní. Možnost pracovat s interaktivní tabulí a vyrobit si vlastní záložku do své první knihy byl určitě silným motivačním zážitkem nejenom malých předškoláků, ale i jejich rodičů. A zájem byl opravdu velký. Těšíme se na shledání 26. listopadu, tentokrát v "hodině matematiky".
Budoucí prvňáčci ve škole