Po úspěšném Českém pohárů juniorů a juniorek se v pondělí 19. května rozjela i znojemská beachová sezóna, a to turnajem žáků a žákyň.

V areálu koupaliště Pohoda v Únanově se utkalo devět dvojic chlapců narozených v roce 1997 a mladších a o kvalitě turnaje svědčí i fakt, že se na něm představili i dvojice, které úspěšně o dva dny dříve bojovaly v rámci Českého poháru juniorů.

Pořadí nejlepších dvojic turnaje:

1. Jakub Dvořák – Jan Kasan
  2. Lukáš Máčka – Michal Kolek
  3. David Večeřa – Václav Volánek
  4. Šimon Alexa – Dominik Kučera
  5. Štěpán Nypl – David Krejčí
  6. Jan Šťava – Patrik Reichardt

Dvanáct párů žákyň se ve stejný den představilo na kurtech ZŠ Prokopa Diviše v Příměticích. Již v základních skupinách nebyla nouze o překvapení, bojovnost a nadšení některých mladších hráček byly leckdy úspěšnější, než zkušenosti a rutina těch starších a vyhranějších. Stupně vítězů patřily tentokráte ryze znojemským párům, dívky z Kuřimi obsadily smolné čtvrté místo, snad se dočkají medailí na příštím turnaji.

Pořadí nejlepších dvojic turnaje:

1. Eva Schneiderová – Vanessa Veithová
  2. Vendula Šarešová – Kristina Navrátilová