Úvod Dokumenty Řády školy

PostHeaderIcon Řád tělocvičen školy

1. Žáci vstupují do tělocvičny a šaten pro tělesnou výchovu pouze pod  dohledem vyučujícího. Žáci, kteří   v hodině necvičí (jsou z cvičení   částečně nebo úplně osvobozeni nebo jsou momentálně indisponováni),   se řídí pokyny učitele. Žáci s momentálními zdravotními potížemi o nich informují vyučujícího na začátku hodiny, nebo okamžitě při   jejich vzniku. Žáci, kteří žádají o částečné nebo úplné osvobození z   tělesné výchovy, si sami zařídí lékařské vyšetření a předloží   vyučujícímu doporučení lékaře o osvobození. Do té doby se účastní   výuky v plném rozsahu a bez úlev.

2. Žáci cvičí v tělocvičně v předepsaném cvičebním úboru, protože  vinou nevhodného oblečení a obutí může dojít k úrazu.

3. Žáci provádějí v tělocvičně jen činnosti určené vyučujícím. Při  nich dodržují přesně stanovené postupy a způsoby cvičení. Cvičí a  chovají se tak, aby neohrozili zdraví svoje, ani ostatních přítomných  osob.

4. S tělovýchovným nářadím a zařízením tělocvičny zacházejí šetrně,  pokud zjistí závadu, která by mohla ohrozit bezpečnost cvičení,  oznámí ji neprodleně vyučujícímu.

5. Bez vědomí učitele se žáci nevzdalují z tělocvičny. Vyučujícímu  také ohlásí návrat do tělocvičny - např. po použití WC.

6. Při praktickém vyučování, sportovních a jiných činnostech, kde je zvýšená možnost ohrožení zdraví, odkládají žáci na určená místa ozdobné a jiné předměty, jako náramky, náušnice, náhrdelníky, prsteny, ozdobné kroužky aj. Řídí se přitom pokyny vyučujícího, který nedovolí, aby se žák bez odložení uvedených předmětů účastnil příslušné činnosti.

7. Každý úraz hlásí žáci ihned vyučujícímu, aby mohl být ošetřen a  proveden záznam do knihy úrazů.

8. Žákům není dovoleno zapínat a vypínat osvětlení v tělocvičně.

9. Žáci udržují pořádek v tělocvičně, nářadí vracejí stále na stejná   místa. Vyučující nářaďovnu po každé hodině kontrolují a zamykají.

10. Žáci nekonzumují v tělocvičně žádné potraviny, nežvýkají a pitný režim dodržují s opatrností.

11. Tělocvična je vybavena lékárničkou a na viditelném místě je vyvěšen traumatologický plán.