Úvod Dokumenty Řády školy

PostHeaderIcon Řád školních dílen

1. Žáci přicházejí před zahájením výuky před školní dílnu, do dílny vstupují pod dohledem učitele.

2. Žáci v dílnách používají pracovní oděv a pevnou obuv, do výuky nosí   předepsané pomůcky.

3. Ve školní dílně má každý žák své předem určené pracovní místo,   případně nástroje a nářadí.

4. Na pokyn vyučujícího služba vydá jednotlivým žákům klíče od stolků,  nebo rozdá nástroje. Žáci ihned překontrolují přidělené nástroje  a každou závadu hlásí vyučujícímu.S přidělenými nástroji, materiálem  a jiným vybavením dílny žáci zacházejí šetrně, ohleduplně, každou   závadu ihned hlásí vyučujícímu.Nástroje označené barvou a číslem je uloženo v žákovských stolech. Je zakázáno poškozovat označení nářadí.

5. Žák udržuje na svém pracovišti pořádek, dbá všech pokynů   vyučujícího, dodržuje přesně naučené pracovní techniky a postupy.   Pracuje jen s určenými nástroji a to předepsaným způsobem.

6. Každé poranění hlásí vyučujícímu, který zajistí první ošetření a další náležitosti.

7. Z dílny žáci neodnášejí žádný materiál nebo nástroje.

8.Po skončení práce žáci uklidí svá pracoviště. Používají smetáček a lopatku, zvláště kovové piliny, odřezky a odstřižky neodstraňují   holýma rukama.

9. S elektrickými spotřebiči žáci mohou pracovat pouze pod přímým dohledem učitele, jen s některými druhy a podle pokynů učitele. Žáci  nepracují na zařízení s napětím nad 50 voltů. Nepracují na strojích  umístěných v dílně nebo v přípravně materiálu, ani je nezapínají.

10. Do skladu materiálu, přípravny materiálu a do kabinetu učitele   vstupují žáci jen s jeho souhlasem a pod jeho přímým dozorem. Bez   souhlasu učitele se žáci nevzdalují z učebny.

11. Žáci se chovají a pracují tak,aby svojí činností neohrozili zdraví   svoje, ani nikoho jiného, na každou skutečnost, která by mohla   ohrozit zdraví, bezpečnost práce nebo majetek školy, upozorní   vyučujícího.