PostHeaderIcon Voda

Po dlouhém těšení se třídy 7.A a 7.B v úterý 2. června vydaly sjíždět řeku Dyji. Ve vodárně se žáci seznámili s kánoemi a jejich ovládáním, vyzkoušeli si manévry s lodí a mohlo se vyplout pod dohledem několika instruktorů. Trasa byla dlouhá skoro 14 kilometrů a končila v Tasovicích.  Žakům se podařilo sjet i několik splavů. Samozřejmě se i někdo cvaknul, ale všichni přežili. Zpestřením bylo i natáčení televize a někteří účastníci plavby se mohli vidět v Událostech z regionu. Všichni si to navzdory horkému počasí moc užili. Proto velký dík patří paní učitelce L.Pavlíkové  za zorganizování této zdařilé akce. Adam Oprchal – VII. B

V úterý 2.6.2015 třídy 7.A a 7.B sjížděly v kánoích řeku Dyji. Cestu s námi absolvovali 2 zkušení vodáci a učitelé :Nikola Čapková ,Milada Burdová a Lenka Pavlíková. Začali jsme ve Znojemské vodárně, kde se absolvoval krátký výcvik. Zkušení vodáci nám vysvětlili jak např.: správně pádlovat, jak sedět, nebo kde se nechytat. Poté jsme si vše vyzkoušeli u Znojemské přehrady . Následovalo již sjížděni Dyje, až k prvnímu jezu u Louckého kláštera. Ze začátku se zřejmě všichni nevodáci báli, ale nakonec se to všem líbil. Následovalo několik brodění a tahání lodí za sebou, ale to skoro nikomu nevadilo .Další jez  se nesjížděl, jelikož tam bylo málo vody. Klidná řeka Dyje všechny příjemně překvapila a sjíždění  bylo i pro začátečníky hračkou. Třetí , a poslední ,  jez byl blízko Dobšic a sjížděl se po "skluzavce". V  Dobšicích u mostu byla přestávka na "sváču". Dále se plulo až ke splavu, kde se lodě poslaly po splavu a žáci i s učiteli si to obešli. Tam byla 10 minut  přestávka a kdo chtěl,  mohl si v ledové Dyji  zaplavat. Cesta pokračovala až do Tasovic. Po příjezdu jsme  lodě vyčistili a naložili do aut. Celkem se cvaklo!(obrátilo) pouze 5 lodí. Výlet se všem velice líbil a těšíme  se, že za rok pojedeme  znovu.
Silvie Sovová 7.B