Úvod 2019/2020

PostHeaderIcon Školní parlament

PostHeaderIcon Zápis z parlamentu dne 10.4. 2016

Dne 10.4.2016 proběhlo další zasedání školního parlamentu v hudebně. Co jsme řešili? Spoustu akcí, které pro vás chystáme. Bylo to například populární taneční soutěž "Pohni kostrou", nebo Československá superstar, které se mohou účastnit pouze žáci 2. stupně.
-Dne 1. dubna bude Den známých osobností.
-Zatím se chováme slušně, tak ať nám to vydrží!
-Bude škola v přírodě pro 2. stupeň! Kdy? 6.-7. třída: 19.-21.6.2016
                                                                           8.-9. třída: 21.-23.6.2016
Škola v přírodě (ŠVP) je povinná!!

PostHeaderIcon Únorové zasedání školního parlamentu

Dne 3. února 2016 proběhlo zasedání parlamentu. Máme pro Vás jednu pozitivní a negativní zprávu.
Začneme pozitivem. Blíží se nám Valentýn! A co to znamená? Dne 15.2.2016 se uskuteční tento den zamilovaných. Převlečeme se do barvy lásky - do růžové, bílé, červené a fialové barvy. Do pátku 12.2.2016 můžete nosit zabalené valentýnky s adresou ( např.: Adam Jícha, 6.C ) a před ředitelnou bude veřejná vzkazovna. Budou se pouštět zamilované písničky a bude Vás navštěvovat Valentýnská pošta s patronem tohoto svátku, Amorem. A teď to negativum. Převážně na červeném patře se rozmnožilo čmárání po lavicích. Do pátku si všichni vydrhněte lavice a od pondělí si hlídejte svá místa!

Zápis provedla Lucie Nováková 9.A

PostHeaderIcon Zápis z parlamentu leden 2016

Dne 6. ledna 2016 proběhlo zasedání parlamentu. Bylo to první zasedání a také velmi příjemný start do nového roku 2016. Vedení školy těší naše zlepšení chování, bohužel nám bylo uděleno kázání na téma: "Záchody a toaletní papír", čímž jsme se dostali zpátky na nulu.Také proběhla volná diskuze a máte se rozhodně na co těšit. některé třídy pro Vás připravují soutěže na různá témata. Podrobnosti se brzy dozvíte.Také se nám velice rychle blíží vysvědčení a spousta žáků a žákyň dohání své známky na poslední chvíli. Rozhodně Vám přejeme pořádnou dávku štěstí, budete ho potřebovat.Zápis provedla Lucie Nováková 9.A

PostHeaderIcon Listopadové zasedání školního parlamentu

Zápis ze školního parlamentu ze dne 4. 11. 2015, který zasedal v hudebně.
Řešili jsme spoustu věcí od chování žáků, toalet, až po vydávání jídel v jídelně. Dnes se také oznámily nové změny ve škole:
- v jídelně se zavedl samoobslužný salátový bufet
- některé třídy 2. stupně přišly s návrhem soutěží pro mladší žáky
 Také jsme projednávali anketu, kterou měli vzorně připravenou všechny třídy a zhodnocení je následující:

Co se nám líbí?
- školní areály 89%
- vybavení školy 85%
- bazén 80%
- pohoda 55%
- všechno 42%

Co se nám nelíbí a přejeme si zlepšit?
- slušnost mezi vrstevníky a to i staršími a mladšími 98%
- výměna hlučných zářivek 78%
- nezodpovědné používání papírových ubrousků na WC 70%
- dataprojektory ve všech třídách 61%

Pozastavili jsme se také nad zbytečným plýtváním potravinami ve školní jídelně. Dle pana ředitele D. Kasana by se napravila spousta chyb tím, kdyby si každý žák určil množství, které sní a nenechal si servírovat jídlo, o kterém ví, že mu nechutná a odnese ho zpět nedojezené.

Zápis provedla
Lucie Nováková 9.A

PostHeaderIcon Žákovský parlament

V žákovském parlamentu školy aktivně pracují zvolení zástupci 4. - 9. tříd. Parlament zasedá dle potřeby vždy o velké přestávce v hudebně školy.