PostHeaderIcon NÁVŠTĚVA PRAHY OČIMA DĚTÍ

Hurá do Prahy!! Ve středu 14. října jsme se celá naše třída 4.A a 4.B a kamarádi z Mramotic vydali na výlet do Prahy. Vzhledem k tomu, že předešlé dny neustále pršelo, měli jsme strach, jak celý výlet dopadne, ale moc jsme se těšili. Po dlouhé cestě autobusem, kdy jsme pozorovali okolní přírodu, jsme konečně dorazili do našeho hlavního města Prahy! Tady dopoledne trošičku mžilo, ale nám to vůbec nevadilo a vydali jsme se pěšky na Petřín. Tady jsme jako první navštívili zrcadlové bludiště, kde jsme se moc nasmáli, když jsme viděli naše změněné podoby v zrcadlech. Poté následoval výstup po 299 schodech na Petřínskou rozhlednu, odkud byl nádherný výhled na Prahu. Úplně se nám rozklepala kolena z té výšky. Petřínská rozhledna je "malá sestra Eifellovy věže v Paříži". Cestou  na Karlův most, jsme šli přes Čertovku, kde se natáčely Chobotničky z druhého patra.

Na Karlově mostě na nás čekalo překvapení, potkali  jsme se zde s naším bývalým spolužákem Alexem Rosou, byli jsme rádi, že ho zase vidíme. Šel také s námi na Havelské tržiště, Staroměstské náměstí, kde jsme s velkým očekáváním čekali na Orloj, moc se nám líbil !!! Poté jsem se vydali na Václavské náměstí ke Svatému Václavovi, kde jsme se rozloučili s Alexem a jeli metrem na stanici Chodov, kde na nás čekal autobus domů. Pro některé z nás to byla první jízda metrem, byla super. Celý výlet se nám moc líbil. Už se těšíme až navštívíme další zajímavá místa nejen Prahy. / Tomáš Maxa, Matěj Bořil, Jakub Lisý, Marek Procházka/

Praha_30