Vážení rodiče,
naše škola je příznivě hodnocena jak rodičovskou veřejností, tak i příslušnými školskými orgány. Velmi si toho vážíme. Nicméně i ta nejlepší škola není zcela imunní proti výskytu šikanování. Proto chceme být připraveni zachytit případné ubližování silnějších slabším hned v počátku a účinně takové bezpráví zastavit. S tímto záměrem jsme vytvořili program proti šikanování. Jeho důležitou součástí je spolupráce nás pedagogů s Vámi - rodiči. Prosíme Vás proto o pomoc. Kdybyste měli podezření či dokonce jistotu, že je Vašemu dítěti ubližováno, bezprostředně se na nás obraťte (na třídního učitele, školního metodika prevence či ředitele školy). Využít lze také kontaktů, která jsou k dispozici na webových stránkách školy. Vaši informaci budeme brát velmi vážně a situaci budeme odborně a bezpečně řešit.
Jednou z forem psychické šikany je kyberšikana – zneužití ICT (informačních a komunikačních technologií), zejména pak mobilních telefonů a internetu, k takovým činnostem, které mají někoho záměrně ohrozit, ublížit mu. I když se toto děje mimo školu, dopady na vztahy mezi žáky jsou závažné. Proto prosíme, zaměřte se u vašich dětí i na problematiku bezpečnějšího užívání internetu, na ochranu před rizikovým chováním v online prostředí.
Děkujeme za Vaši podporu.
S přátelským pozdravem
Mgr. Jan Blaha, školní metodik prevence