Moc se omlouváme za tak pozdní uveřejnění činností a fotek za loňský školní rok. Vzhledem k tomu, že nás doslova pohltily pracovní povinnosti, nezbyl čas na aktualizaci fotek během roku. Proto se aspoň nyní můžeme poohlédnout za loňskými činnostmi, které u nás probíhaly.

Je to dobrý způsob pro vaše děti, jak si osvěžit vzpomínky a procvičit paměť.

V září jsme v našem prvním trojročí přivítali 10 nových prvňáčků.

Paní učitelka Vlasta představila 5 velkých kosmických příběhů

- První příběh vypráví o stvoření vesmíru a základních fyzikálních zákonech

- Druhý příběh pojednává o vzniku a vývoji života na Zemi

- Třetí příběh povídá o člověku a jeho darech, které jako jediný z živočichů získal

- Čtvrtý příběh popisuje vznik a vývoj písma

- Pátý příběh vypráví o vzniku a vývoji čísel

Na tyto kosmické příběhy jsme navázali různými pokusy a klíčovými lekcemi. Někteří žáci dokázali zvládnout velice poutavé projekty. A protože některé děti zkoumaly živočichy, které mají doma, měli jsme na návštěvě ve třídě kočku a krajtu královskou.

V září se v našich třídách změnil pitný režim. Paní učitelky koupily bílé hrnečky, které starší děti pomalovaly různými motivy. Každý den si připravujeme do džbánů šťávu a čaj.

Prvňáčci si začali osvojovat pravidla ve třídě a pustili se do poznávání písmen, uvolňování rukou jako přípravu na první psaní. Větší děti byly průvodci těch menších a šly jim příkladem.

Během roku si každý žák plnil svůj osobní učební plán, někomu se dařilo velice dobře, jiní se potýkali i s problémy. Letos by bylo dobré zapracovat na důslednějším plnění zvolených učebních témat.

Zajímavé akce během školního roku:

Mezinárodní den bez aut – akce Znojmo pěškobusem aneb co z auta neuvidíš. Po rozdělení se do 4 skupin jsme plnili úkoly pomocí mapky v rámci stanovených tras. Po splnění úkolů jsme obdrželi odměnu. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací

Mobilní planetárium: Výukový program „Původ života“, „Kam se ztrácí tma“, pro mladší děti „Astronomie pro děti“.

Vánoční tradice zaujaly především 1. trojročí, které se zaposlouchalo do poslechu adventních příběhů.  A protože k Vánocům patří i cukroví, pečení perníčků a rohlíčků nesmělo chybět. Nadšeně jsme se všichni pustili do práce a odměnou nám bylo nejen krásné, ale hlavně výborné cukroví. Děkujeme všem rodičům, kteří své děti na tuto akci náležitě vybavili výborným těstem i formičkami různých motivů.

Divadla na třídní schůzce, a to i v anglickém jazyce.

V lednu jsme se rozloučili s naší spolužačkou Emily, která na rok a půl odcestovala do Austrálie.

Následovaly dny otevřených dveří pro budoucí prvňáčky a zápis dětí do prvních tříd.

Týden (škola) v pohybu:

• návštěva Pražské zoo
  • Mločí stezka v Gránickém údolí
  • Výlet vlakem do Mikulova spojený s přírodovědným, zeměpisným a dějinným poznáváním
  • Sportovní a míčové hry, opékání buřtíků, spaní ve škole, na které se všichni těšili asi nejvíce.

Letos se budeme snažit o to, abychom na naše stránky dávali pravidelně informace o dění v našich trojročích.

Monte9102016_5  Monte111216_9 Monte010217_15  Monte030417_17  Monte050617_1