Tento školní rok poprvé přivítala naše základní škola své prvňáčky v nově připravené třídě 1. C, ve které se budou žáci učit podle principů pedagogiky Marie Montessori. Uvítání s předáním šerp si žáčci prožili ve své nové třídě. Malí školáčci si vyzkoušeli lavice a jako první školní úkol namalovali svůj portrét, který si vystavili na třídní nástěnce.

V následujících dnech jsme si společně sestavili třídní pravidla, která se budeme snažit dodržovat při pracovních činnostech. Během prvního týdne jsme se dokázali orientovat ve škole, a tak nás nezaskočily ani úkoly v „terénu“. Nikdo se nám v budově školy nezatoulal a každá dvojice splnila zadané úkoly. Velkou radost jsme měli z první knížečky o projektu – Orientace ve škole.

Ve výtvarných činnostech jsme dokázali ztvárnit každoroční ohňostroj Znojemského vinobraní z plastelíny. Moc se nám to všem povedlo. Nedočkaví jsme byli na manipulaci s pomůckami, které nás vyzývaly k činnosti. Konečně jsme se dočkali a práce na pomůckách se rozjela naplno. První měsíc nás nejvíce zaujaly červenomodré tyče (číselné tyče).

Září v Montessori třídě