Leden, měsíc velkého očekávání, jsme zvládli všichni v naprosté pohodě.
Dokončili jsme poznávání velkých písmen tvořením z tkaniček a hrou na lodě (z učebnice). Na čtenáře už nedočkavě čekala ČÍTANKA s mnoha zajímavými příběhy.
Těšili jsme se z návštěvy malé předškolačky Nikoly, které se u nás líbilo a prodloužila si návštěvu až do konce vyučování. Zapojila se do výuky tak, jako by k nám patřila od začátku školního roku. Zvládala práci na pomůcce i pracovní list k Čítance.
Tento měsíc v matematice nejvíce zaujala žáky geometrie se svými vrstvenými tvary. Někteří se pustili i do náročnější pomůcky- stovkové tabulky.
Zdárně byl dokončen projekt ZUBY. Naplno jsme využili sněhové nadílky a pokoušeli jsme se postavit sněhuláky. Sypký sníh nám tomu zabránil. Drobná zvěř nezůstala ani v lednu bez naší péče s zasypání. Při vycházce jsme pěkně promrzli, ale dobrý pocit nás hřál na duši.
Ke konci měsíce na nás čekalo pololetní vysvědčení. Tento slavný den jsme si zpestřili zajímavou činností s manželi Mikuláškovými a povídáním o Africe. Na památku jsme si mohli vyrobit pěkné opičky.