Tento měsíc jsme všichni netrpělivě očekávali jaro. Dny bez sluníčka nám braly hodně energie, přesto jsme mohli mít dobrý pocit z vykonané práce.

Děvčata se pustila do procvičování slabik s "ě" a skládání slov z písmen i slabik. Díky GENETICKÉ METODĚ, kterou se v českém jazyce učíme, nám odpadlo dlouhé čekání na první přečtené slovo a větu. Všichni žáci už dokáží číst přiměřený text S POROZUMĚNÍM a zvládnou zpracovat i patřičný pracovní list k textu.

V matematice zaujala především chlapce velká čísla a banka, na níž procvičovali tvorbu čísel a řády. Nižší řády nám pomáhá pochopit "Hadí hra sčítací i odčítací" a stovková tabulka.

Dokončili jsme projekt Rok, roční období a začali jsme se seznamovat s kratším obdobím - den, hodiny, minuty. Opět jsme byli potěšeni z návštěvy budoucí prvňačky Nikoly, která s námi pracovala celé dopoledne na abecedě a ráda se zapojila i do instrumentálních činností v hudební výchově. Hra na hudební nástroje všechny žáky velice bavila.

Své hudební schopnosti jsme prokázali ve školní soutěži Slavíček, kde si vyzkoušeli zpěv před publikem tři naši žáci - Nela H., Emily H. a Jakub M. Náš nejmladší účastník sklidil velký obdiv. Máme z jejich odvahy velkou radost.