Květen pokračoval v pilné práci. Dokončujeme rozdělané práce v českém jazyku i matematice. Naše škola oslavila 20. výročí, a my jsme si pro naše rodiče připravili program Pojďte s námi do pohádky, do kterého jsme je vtáhli. Rodiče se na chvíli stali dětmi a plnili úkoly pod dohledem svých dětí. Samo sebou nechyběly ani tanečky a dramatizace pohádky.

V duchu pohádek jsme se vydali jako stateční školáci-prvňáci do školy v přírodě. Nádherné prostředí přírodního parku Rokytná nás pohltilo od pondělí 20. 5. až do pátku.

Pohádkové dny pod názvy: ČERVENÁ KARKULKA, VELIKÁ ŘEPA, PERNÍKOVÁ CHALOUPKA a BUDULÍNEK nám vyšly skvěle. Děti pobavily popletené pohádky.

V úterý a ve čtvrtek jsme jezdili na koních, což se dětem moc líbilo.

Středa byla hodně náročná, protože pohádka PERNÍKOVÁ CHALOUPKA nesla v sobě perníkové úkoly, kterých nebylo málo. Odpoledne nás navštívili rodiče, kteří se zapojili s dětmi do pohádkové stopované a tvoření pavoučích sítí. Večer se nám naskytl krásný pohled na nebe, na němž vycházející měsíc lemovala nádherná duha.

Předposlední den byl nabitý programem: jízda na koních, kresba na trička a křídami na zem, „hledání“ BUDULÍNKA na liščí cestě plné nor, hry na hřišti a to nejočekávanější- hledání pokladu, které bylo zakončeno zajímavou podívanou na výcvik jízdy na koních. Poslední odjezdový den jsme poděkovali velice trpělivé a hodné majitelce Ranče u řeky a kuchařkám za vynikající domácí stravu.

Začínáme být napnutí a nedočkaví, jaký bude ten poslední měsíc.

Květen v Montessori třídě