Slavnostní prolog beachové sezóny obstaral turnaj osobností a žáků školy, který proběhl v rámci slavnostního předání titulu „Partnerská škola Českého volejbalového svazu“  naší škole. Úspěšní volejbaloví odchovanci naší školy v něm doplnili nejlepší současné volejbalisty a volejbalistky školy a sehráli úvodní turnaj letošní sezóny, ve kterém více než o samotný výsledek šlo o zážitek pro mladé sportovní naděje být na kurtu s někým, kdo už toho ve volejbale tolik dokázal. První letošní zlaté medaile si pak odneslo trio blokařů – Libor Leikep, blokař klubu Vavex Příbram a jeden z nejlepších blokařů letošního ročníku volejbalové extraligy, Vanessa Veithová, blokařka prvoligového týmu kadetek VK Pegas Znojmo a Vojtěch Málek – blokař úspěšného žákovského týmu VK Pegas Znojmo.

První z „ostrých“ turnajů sezóny plážového volejbalu proběhl v sobotu 17. srpna, kdy se na kurtech přímětické školy utkaly v rámci Pegas cupu mládeže žákyně narozené v roce 1996 a mladší. Jelikož si řada znojemský mladších žákyň plnila ještě své povinnosti na Mistrovství České republiky, kam se jim podařilo postoupit, prezentovalo se v turnaji 10 párů – pět domácích a pět brněnských. Ze dvou základních skupin pak postoupilo nejlepších osm dvojic, ovšem hned čtvrtfinále turnaje s papírovými předpoklady dokonale zamíchalo. Ve všech čtyřech duelech prohráli vítězové i druhé dvojice ze základních skupin, a tak se semifinále stalo doménou párů, které postupovaly až z posledních dvou příček ve skupinách. Své překvapivé tažení nakonec korunovala celkovým vítězstvím mladá brněnská dvojice Miroslava Dunárová – Šarlota Svobodová, která ve finále porazila znojemské Simonu Procházkovou a Anetu Weidenthalerovou.

Celkové pořadí turnaje:
  1. Miroslava Dunárová – Šarlota Svobodová /Brno/
  2. Simona Procházková – Aneta Weidenthalerová /Znojmo/
  3. Veronika Lésková – Štěpánka Hawerlandová /Brno/
  4. Kristina Navrátilová – Vendula Šarešová /Znojmo/
  5. Kristýna Pavlovská – Kateřina Flajšingerová /Brno/
  6. Veronika Jedličková – Zuzana Leischnerová /Znojmo/
  7. Kristýna Horáková – Daniela Resová /Brno/
  8. Eliška Svobodová – Sabina Svobodová /Znojmo/
  9. Kristýna Čapková – Zuzana Kožnárová /Brno/
  10. Anna Leischnerová – Eva Schneiderová /Znojmo/
Pegas cup žákyň 18.5.
Větrná neděle patřila v rámci Pegas cupu mládeže žákům, rovněž ve věkové kategorii 1996 a mladší.