Žáci třetích ročníku jeli v pondělí 10.února v rámci projektového dne mino školu do zábavného a zároveň vědecko technického parku v Brně do VIDA!. Děti jsme rozdělily na čtyři skupiny.Dvě skupiny dětí se zúčastnily doprovodného programu Alchymisté, kde si zkoušely pokusy na téma skupenství látek – pevné, kapalné, plynné - změny a vlastnosti skupenství, o kterém jsme se právě učili v předmětu Člověk a jeho svět. Další dvě skupiny dětí si vyzkoušely vystavené interaktivní exponáty. Pak se skupiny dětí vyměnily. Další součástí naší exkurze byla science show - Detonátor, kde děti zhlédly pokusy s výbuchy. Poslední aktivitu, kterou děti navštívily, byl film v 3D – Oceány – život ve vodě a v oblastech, kde je led, a zároveň skupenství vody – led, pára, voda. Největším zážitkem byly pro děti samotné pokusy, které si vyzkoušely všechny děti samostatně – práce v laboratoři s laboratorními pomůckami. Z tohoto projektového dne si naši žáci odnesli nejen mnoho nových vědomostí, ale také veselé společné zážitky a příjemně strávený zimní den plný pokusů, vědy a techniky.