Projekt Záložky do škol, kterého se naše škola zúčastnila, má nečekané pokračování. Již zanedlouho, co slovenské výrobky spočinuly v našich knihách, nás vyučující a žáci ze ZŠ Dechtice u Trnavy poctili svojí návštěvou. Ve středu 28.listopadu úderem 10.hodiny začala škole, společně s žáky 7.C, nová etapa projektu, a to partnerství škol. V hudebně návštěvníci ze Slovenska nejprve symbolicky zhlédli video z oslav 100.výročí vzniku ČSR. Poté následovalo seznámení. A protože jsme škola volejbalová, nechyběly k tomu i míče. Ve sportovním duchu pokračovala i prohlídka školy. Na pamatku si všichni zúčastnění obtiskli svoji dlaň na arch papíru, odnesli dárečky s logem školy a ochutnali svíčkovou od našich kuchařek. Odpoledne mělo ráz poznávací. Skupinky děti si prošly Znojemské podzemí a obdivovaly krásy města. Věříme, že si všichni odnesli nezapomenutelné zážitky a navázali nová, třeba i dlouhotrvající přátelství.

slovaci_2