Úvod Dokumenty Řády školy

PostHeaderIcon Požární evakuační plán

V případě požáru nebo jiné mimořádné situace může být vyhlášena evakuace objektu nebo jeho části.

Příkaz k evakuaci vydává: ředitel školy (zástupce ředitele školy), v jejich nepřítomnosti osoba pověřená jejich  zastupováním

Evakuace školy je vyhlašována: školním rozhlasem pomoci hesla "PROVEĎTE  EVAKUACI ŠKOLY".

Evakuaci řídí:  ředitel školy (zástupce ředitele školy), v jejich nepřítomnosti osoba pověřená

Evakuaci provádí - zajišťují: v době vyučování vyučující v jednotlivých třídách, v době přestávek dozírající učitelé a vyučující v následujících hodinách

Určení cest a způsob evakuace: při evakuaci  opouštějí osoby školu podle pokynů řídícího evakuace ve směru od horních podlaží směrem dolů a není-li nařízeno jinak postupují po vyznačených a určených cestách.

Postup:

- 4. a 3. podlaží pravým požárním schodištěm,

- 2. a 1. podlaží - pravá strana budovy hlavním schodištěm

- 2. a 1. podlaží - levá strana budovy levým požárním schodištěm

V případě, že nelze použít cestu určenou, volí řídící evakuace nejbližší a nejvýhodnější východ.

Nouzové východy jsou během provozu školy otevřeny a po skončení výuky je správní zaměstnanci zamykají.

Místa soustředění evakuovaných osob: školní hřiště, popř. přilehlé prostranství.

Kontrolu evakuovaných osob provedou učitelé a nahlásí stavy řídícímu evakuace.

Vypnutí hlavních vypínačů (elektro, plyn apod.), pokud je to možné a potřebné provedou správní zaměstnanci pod vedením osoby odpovědné za požární ochranu, kteří opouští školu jako poslední.

Poskytnutí první pomoci zajišťuje: hospodářka školy donese školní lékárničku, vyučující - dozor provádí ošetření a uložení zraněných.

Vedoucí zdrav. kroužku zajistí ošetření a spolu s hospodářkou přivolává lékařskou pomoc (tel. č. 155).

Požární evakuační plán je trvale uložen u osoby odpovědné za požární ochranu školy a dále, včetně schématických plánů vyvěšen na jednotlivých podlažích na viditelných a dobře přístupných místech. Požární evakuační plán se prověřuje v rámci cvičného požárního poplachu.